Bluza żeglarska – jaka powinna być?

Żeglarstwo to sport bardzo wymagający. Z jednej strony jest on niezwykle przyjemny, z drugiej jednak wymaga od żeglarzy wielu umiejętności oraz dużego poświęcenia. Na jachcie mogą panować różne warunki atmosferyczne. Może zdarzyć się, że przez cały okres, kiedy jesteśmy na żaglach pogoda będzie piękna, słońce nie będzie nas opuszczało, a wiatry będą sprzyjające. Jednak, tak jest bardzo rzadko. Na morzu oraz na jeziorach pogoda Zienia się bardzo szybko. W ciągu jednego dnia może zmienić się kilkakrotnie i raz będziemy zmagać się z deszczem, raz z silnym wiatrem, a za kilka godzin możemy suszyć się i opalać w pięknym słońcu. Na żaglach wszystko to jest zupełnie normalne, dlatego wybierając się na taki wypoczynek, musimy być doskonale przygotowani.
Bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie, m.in. odzież żeglarska. W jej skład schodzą dobrej jakości spodnie, odpowiednia, wygodna kurtka, a także bluza żeglarska. Bez dobrej odzieży nie powinniśmy się w ogóle wybierać na żagle, gdyż może się to dla nas źle skończyć. Zmienne warunki są naprawdę meczące, a dobra odzież pozwala nam je przetrwać.

Bluza żeglarska http://www.dad-sport.pl/pl/odziez-d-a-d_bluzy powinna być wygodna oraz ciepła. Oczywiście to, jaką grubość bluzy wybierzemy jest zależne od tego, gdzie będziemy żeglować. Jeśli są to nasze mazury w lecie, bluza nie musi być bardzo gruba, jeśli wybierzemy się na ciepłe morza czy jeziora, można pozwolić sobie na lekką bluzę, która ochroni nas przed woda, ale nie będzie bardzo gruba. Jeżeli jednak wyprawiamy się na pełne morze, zwłaszcza na Bałtyk, może okazać się, że ciepła bluza będzie niezastąpiona! Warto robić zakupy w dobrych sklepach, w których oferowane są bluzy żeglarskie i inne części garderoby pochodzące od dobrych producentów, którzy starają się dostarczać produktów najwyższej jakości. Często za taką część garderoby musimy zapłacić nieco więcej niż za normalną bluzę, jednak warto wydać trochę więcej i cieszyć się prawdziwym komfortem, zwłaszcza, gdy warunki wokół nie są najlepsze…