Chwytaki wielozadaniowe

Technologia poczyniła ogromny postęp. Sprawiło to, że szybko ewoluujące procesy produkcyjne doprowadziły do wzrostu wydajności. W tym czasie zmienił się też wytwarzany asortyment, który doprowadził do tego, że firmy, aby się rozwijać, muszą cały czas inwestować w pełną automatyzację produkcji. Tylko wprowadzanie solidnych rozwiązań może zapewnić efektywność działania. Dawniej punktem każdej fabryki przemysłowej był człowiek obecnie ludzkie ręce, są zastępowane przez roboty oraz inne manipulatory, które odgrywają istotną rolę dla całego przemysłu. Cały czas jednak usprawnia się takiego robota po to by swoją pracę, wykonywał jeszcze lepiej. To właśnie w tym celu stosują się między innymi chwytaki pneumatyczne, które traktowane są jako dodatkowy moduł dla takiej maszyny.

Dodatkowe elementy

Trzeba powiedzieć jasno, że manipulator do swojej pracy wymaga dodatkowych elementów. To właśnie dlatego chwytaki pneumatyczne są odpowiednio dopasowane do wybranego robota. Tego typu elementy, charakteryzują się różną konstrukcją to dzięki temu, mogą one wykonywać wiele różnorodnych prac takich jak montaż, sortowanie, paletyzacja czy testowanie. chwytaki pneumatyczne wykonane są z zespołu napędowego, części, która przenosi ten napęd dalej oraz z końcówek, które odpowiadają za chwyt poszczególnego elementu na taśmie. Bardzo często w wielu zakładach produkcyjnych stosuje się chwytaki wieloszczękowe lub obrotowe bowiem one najwydajniej są w stanie wykonywać powierzone im zadania. Warto zauważyć, że standardowy typ chwytaka nie ma kompletnych końcówek chwytnych.

To człowiek sam dobiera poszczególne nasadki po to, aby przygotować maszynę do wykonywania danej pracy.

Precyzja działania

Tego typu końcówki charakteryzują się wysoką wytrzymałością techniczną, a także precyzyjnym odbieraniem części, które znajdą się na taśmie. Prowadnica najczęściej wykonana jest ze stali, przez co maszyna może pracować cały dzień. Roboty wyposażone w tego typu chwytaki nie ulegają przeciążeniom, dzięki czemu w zakładzie produkcyjnym praca może trwać nieprzerwanie.