Figurki kolekcjonerskie

Dla prawdziwych miłośników gier, ważne jest nie tylko sama gra, nie tylko czas spędzony przed monitorem, ale także figurki kolekcjonerskie. Kolekcjonowanie figurek ze swoich ulubionych gier sprawia wielu graczom naprawdę ogromną radość i frajdę. Figurki kolekcjonerskie mają bardzo starą i długą historie. Jednymi z pierwszych figurek były te wyprodukowane przez firmę Hasbro w roku 1964 i przedstawiały żołnierzy G.I. Joe. Następnie, dwa lata później powstała kolekcja Capitan Action. W miarę rozwoju filmu, a później gier komputerowych, pojawiały się nowe postacie, które były odzwierciedlane przy pomocy właśnie figurek. Figurki kolekcjonerskie od momentu ich powstania, zawsze cieszyły się ogromną popularnością, pomimo iż niektóre ich edycje były naprawdę bardzo kosztowne. Podobnie jest zresztą dzisiaj. Cena, choć czasem wysoka, nie odstrasza prawdziwych miłośników i pasjonatów gier. Figurki możemy zakupić na aukcjach internetowych, zarówno tych polskich jak i zagranicznych, a także w popularnych ostatnio sklepach gamingowych.
Figurki kolekcjonerskie nie należą do najtańszych, jednak ich miłośnikom nie zawsze to przeszkadza. Oczywiście, wiele zależy od edycji. Każdy kolekcjoner doskonale wie, że pasja ta może pochłonąć naprawdę wiele pieniędzy. Bardzo często zdarza się, że edycja, którą można zakupić w naszym kraju znika bardzo szybko. I choć figurki nie były bardzo drogie, to szybko ich brakuje. Można je oczywiście później znaleźć np. na eBay, jednak ich ceny są wtedy zazwyczaj znacznie wyższe.

Gdzie można zakupić figurki kolekcjonerskie? Najwięcej znajdziemy ich oczywiście w Internecie. Po pierwsze w sklepach online, ale również na aukcjach internetowych – polskich i zagranicznych. Ponadto, możemy szukać ich w sklepach gamingowych, zwłaszcza kiedy zależy nam na figurkach stricte z gier komputerowych. Figurki sprzedawane są również przez osoby prywatne, można znaleźć je również w lombardach. Zdarza się, iż niektórzy sprzedają tego typu rzeczy, nie wiedząc w ogóle ile są warte…