Jak radzić sobie z depresją?

Narastający stres, przemęczenie, problemy rodzinne, czy nawet przesilenie wiosenne – te sytuacje mogą powodować depresję. dobry psychoterapeuta warszawa to podstawa, a jak jeszcze można poradzić sobie z chorobą?

Chociaż bardzo często przyczyna depresji tkwi w silnych przeżyciach emocjonalnych, jak np. śmierć bliskiej osoby, czy też narodziny dziecka powodujące obawy, że nie poradzimy sobie w nowej roli, to nierzadko choroba ta przychodzi niepostrzeżenie. Pomimo, że na pozór wszystko jest w porządku – nie mamy większych problemów w pracy, a w domu dogadujemy się z wszystkimi członkami rodziny, to mamy coraz mniej chęci do życia. Kłopoty ze snem, problemy z codziennym funkcjonowaniem, pogorszenie się apetytu to tylko niektóre objawy. Stopniowo tracimy zainteresowanie życiem towarzyskim, niechętnie wychodzimy z domu, a co za tym idzie – cierpią na tym również nasi przyjaciele. Chandra może zdarzyć się każdemu, jednak jeśli wymienione wyżej objawy nie przemijają, a wręcz przeciwnie – nasilają się do tego stopnia, że zaniedbujemy rodzinę i pracę, konieczny będzie dobry psychoterapeuta warszawa, który pomoże znaleźć przyczyny problemów, a dzięki temu łatwiej będzie nam je rozwiązać.

Aby skutecznie poradzić sobie z depresją musimy przede wszystkim uświadomić sobie, że taki stan rzeczy nie będzie trwał wiecznie, o ile podejmiemy jakieś działanie. Z całą pewnością dobry psychoterapeuta warszawa jest osobą, która udzieli nam profesjonalnej pomocy i podpowie w jaki sposób wrócić do życia sprzed choroby. Oprócz wizyt u specjalisty warto również postarać się zwalczać depresję na wszelkie możliwe sposoby. Wielu ekspertów jest zdania, że duże znaczenie ma aktywność fizyczna. Codzienny spacer, bieganie, wizyta na siłowni lub basenie sprawi, że nasz organizm poczuje przypływ pozytywnej energii, a wtedy być może łatwiej nam będzie podjąć również inny wysiłek. Poza tym pamiętajmy, że ruch na świeżym powietrzu pozytywnie wpływa na nasz sen, a z tym osoby chore na depresję często mają problem.