Jak radzić sobie z negatywnymi emocjami?

Złe emocje mogą spotkać każdego z nas. Jednak długo tłumiony gniew często prowadzi do wielkiego wybuchu, co z pewnością nie może zakończyć się dobrze. Czasem może nam pomóc jedynie psychoterapeuta Warszawa, ale warto również spróbować poradzić sobie z problemem także na inne sposoby.

Gniew, frustracja i złość, a także wynikające z nich wybuchy agresji to uczucia i zachowania nieakceptowane społecznie. Dlatego też ludzie nauczyli się radzić z nimi na różne sposoby. Niektórzy tłumią emocje, co najczęściej kończy się niekontrolowanym wybuchem przemocy słownej lub fizycznej. Ci, którzy mają bardziej wybuchowy charakter, nierzadko pozwalają sobie na atak słowny, ale niekiedy również fizyczny. Najlepszym sposobem rozładowania złości jest jednak ten asertywny, kiedy w drugiej osobie widzimy sprzymierzeńca i staramy się w sposób nie krzywdzący nikogo wyrazić swoje emocje i potrzeby. Zdarza się, że w wyćwiczeniu tej umiejętności pomóc może tylko psychoterapeuta Warszawa, warto jednak ponieść wysiłek, ponieważ umiejętność radzenia sobie z gniewem to nie tylko kwestia naszego samopoczucia, ale również gwarancja prawidłowych i życzliwych relacji rodzinnych.

Psychoterapeuta warszawa na pewno wskaże sposoby skutecznego radzenia sobie z negatywnymi emocjami. Co jednak robić, aby w jak największym stopniu ograniczyć ryzyko, że takie uczucia się w ogóle pojawią? Jednym z rozwiązań jest aktywność fizyczna. Regularny i częsty wysiłek sprawia, że w naszym organizmie wytwarzają się tzw. hormony szczęścia. Oczywiście sport to nie tylko sposób na radzenie sobie ze złością, ale również sprzymierzeniec w walce ze stresem i zapewnienie większej odporności, co również ma duże znaczenie. Warto też spróbować się wyciszyć. Relaks z łagodną muzyką w tle pomoże ukoić nerwy i nieco złagodzić złość. Wymienione powyżej sposoby radzenia sobie z negatywnymi emocjami to z pewnością nie jedyne dostępne rozwiązania, ale tylko pewne propozycje. Aby osiągnąć sukces czasem trzeba wypróbować wszystkie z nich, a niekiedy spróbować kolejnych.