KUPOWANIE PRZEZ INTERNET

Niemal każdy sklep stacjonarny praktycznie bez względu na profil (poza sklepami spożywczymi, delikatesami czy sklepami alkoholowymi) ma swoją stronę w Internecie. W sieci napotkamy nie tylko miejsce gdzie można kupić między innymi firmowe ubrania ale również internetowy sklep z częściami samochodowymi, w którym dostaniemy części do naszego samochodu ale również różnego rodzaju elementy dodatkowe jak dywaniki, wyposażenie wnętrza czy dekoracje, które coraz częściej pojawiają się samochodach. Ponadto Internetowy sklep z częściami samochodowymi to również komfort dostępności większego asortymentu niż w sklepie stacjonarnym, bowiem nierzadko sklep internetowy obsługiwany jest z głównego magazynu, w którym dostępność części różnego rodzaju, szczególnie nietypowych jest większa.

PŁATNOŚCI INTERNETOWE I ZWYKŁE

Za zakupy w Internecie najczęściej płacimy przelewem z konta internetowego lub kartą kredytową, jednakże zdarza się również, że zamawiamy towar za pobraniem. W takiej sytuacji odliczoną kwotę dajemy kurierowi w momencie przekazywania paczki. Każdy internetowy sklep z częściami samochodowymi powinien oferować co najmniej te trzy formy regulowania należności za zakupy. Kupujący natomiast nie może zapominać, że niezależnie od formy zapłaty każda przesyłka powinna zostać przezeń sprawdzona w obecności doręczyciela, bowiem w przypadku stwierdzenia jakichkolwiek uszkodzeń osoba doręczająca ma obowiązek sporządzić protokół często zwany reklamacyjnym, w którym będą zawarte wszelkie informacje odnośnie co do wadliwego towaru, lub uszkodzeń opakowania, które summa summarum do uszkodzenia towaru doprowadziły.

Postępowania reklamacyjne w takich sprawach są zależne od regulaminu sklepu ale też od regulaminu firmy kurierskiej dlatego tez dobrze jest sprawdzić warunki współpracy jeszcze przed zawarciem umowy kupna sprzedaży. Ponadto każdą przesyłkę, o ile nie jest zastrzeżone w nadaniu inaczej może odebrać dowolna osoba dorosła przebywająca pod adresem doręczenia, dlatego warto uprzedzi domowników lub współpracowników o tym, że oczekuje się na nadanie.