Kursy dla dzieci

W związku z tym, że tworzenie aplikacji to jedna z tych umiejętności, które są coraz bardziej pożądane na rynku pracy, wielu rodziców wysyła swoje kilkuletnie nawet dzieci na kursy, które mają nauczyć je podstaw tworzenia tego typu programów. Co prawda na poziomie szkoły podstawowej takie zajęcia zwykle dotyczą kreowania ciekawych dla dzieci, krótkich gierek komputerowych. Nie chodzi jednak o to, aby dziecięce tworzenie aplikacji było profesjonalne, bardziej twórcy takich kursów chcą zainteresować dzieci informatyką. Bardzo często się to udaje i chociaż na razie kursy, na których młodzi informatycy poznają tworzenie aplikacji od podstaw są raczej dość eksperymentalnym pomysłem, to na pewno za kilkanaście lat będziemy mogli zauważyć pozytywne skutki takiego przedsięwzięcia. Na pewno wiele dzieci, które teraz uczęszczają na tego rodzaju zajęcia w przyszłości będzie kontynuować informatyczne zainteresowania, a może nawet zawodowo zwiąże się z programowaniem komputerowym. To właściwie mają na celu osoby, które podejmują się tworzenia takich zajęć.

O polskich programistach mówi się, że są bardzo dobrze wykształceni w swoim fachu i wiele zagranicznych firm z przyjemnością tworzenie aplikacji zatrudnia polskich informatyków. Widząc popyt na takie profesje wielu rodziców chciałoby, aby ich dziecko miało zapewniony dobry start w przyszłość. Jak wiadomo, zawód informatyka wiąże się z wysokimi zarobkami, a specjalista w zakresie projektowania aplikacji może liczyć na naprawdę tworzenie aplikacji godziwe życie na wysokim poziomie.

Posyłając dziecko na takie zajęcia, najczęściej pozalekcyjne, należy jednak pamiętać, że nie można go do niczego zmusić, a jego rozwój powinien iść w zgodzie z jego zainteresowaniami. Jeśli więc dziecko woli śpiewać lub tańczyć zamiast siedzieć przy komputerze to może powinniśmy wybrać dla niego inne zajęcia dodatkowe. Z drugiej strony, wielu rodziców wysyłających dzieci na kursy programowania dla najmłodszych musi się później borykać z problemem uzależnienia dziecka od komputera, na co również trzeba zwrócić szczególną uwagę.