Podłoga epoksydowa nakładana w garażach

Podłoga epoksydowa może być nakładana w pomieszczeniach o różnej wielkości, zarówno w małych przedpokojach, jak i dużych halach produkcyjnych. Dlatego jest bardzo popularna jako podłoże garaży przydomowych, a także garaży położonych przy dużych przedsiębiorstwach, a nawet parkingów. Nowoczesne garaże, w których przechowywane są samochody, posiadają bramy garażowe otwierane automatycznie, przy użyciu pilota zdalnego sterowania. Bardzo często są one otwierane do góry, a dzięki temu pozwalają na zaoszczędzenie większej ilości miejsca na podwórzu. Wyłożenie we wnętrzu garażu podłogi epoksydowej pozwala na to, żeby garaż bardzo dobrze się prezentował, ponieważ może ona zostać pomalowana na różne kolory, a do tego jest gładka i pod wpływem słońca wpadającego przez okno może sprawiać wrażenie, że podłoga garażu jest wyłożona szkłem. Ale podłoga epoksydowa oprócz stylowego wyglądu jest także bardzo praktyczna, ponieważ zachowuje wysoką odporność na zarysowania, a także na niszczące działanie oleju samochodowego i wysokich temperatur. Może, więc służyć jako podłoga garażowa przez wiele lat.

podłoga epoksydowa sprawdza się także w dużych garażach, w których przechowywane są duże pojazdy, na przykład tiry i kombajny czy różne pojazdy jeżdżące potem po halach produkcyjnych.

Mogą być także na niej stawiane narzędzia wykorzystywane przy ich naprawie, również iskry powstające przy używaniu narzędzi mechanicznych nie powinny szkodzić takiej podłodze. Sprawdza się ona bardzo dobrze także jako podłoga parkingowa, zwłaszcza na dużych parkingach podziemnych, ponieważ jest odporna na zarysowania i bardzo gładka, a opony samochodowe na pewno nie będą się na niej ślizgały. Można na niej w bardzo łatwy sposób namalować numery kolejnych miejsc parkingowych oraz linie oddzielające od siebie kolejne miejsca parkingowe. Wygląda przy tym bardzo dobrze zwłaszcza, jeżeli jest pomalowana na ciemniejsze kolory. Ponadto taka podłoga epoksydowa będzie mogła być na długo utrzymywana w czystości i odnawiana.