Praca w zasięgu wzroku klienta

Wielu właścicieli tartaków zastanawia się dziś jak sprostać oczekiwaniom klientów. Jeśli w grę wchodzi drewno rozumiane pod kątem surowca budulcowego to nic nie stoi na przeszkodzie, aby móc zdecydować się na tartak obwoźny. To bardzo ważne zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę, że inwestorzy mają na głowie ogromną ilość zobowiązań i chętnie przystaną na taką ofertę. Będą mogli bowiem nadzorować przebieg i postępy pracy oszczędzając przy tym zarówno pieniądze jak i czas, który w takiej sytuacji jest dla nich niezwykle cenny.

Jakie jednak korzyści z takiej formy działalności ma firma?

Czasami wydawać by się mogło, że tartak objazdowy to dla inwestora przysłowiowy strzał w kolano. Niemniej jednak warto wziąć pod uwagę, że inwestycja w mobilne sprzęty może się szybko zwrócić. Dodatkowe korzyści jakie wynikają z działalności mobilnej to więc przede wszystkim:

• wzrost zainteresowania klientów

• praca nad budowaniem wizerunku firmy

• znacząca przewaga nad konkurencją

Oczywiście istnieją również minusy i trzeba na nie zwrócić uwagę, ponieważ w niektórych przypadkach mogą one zadecydować, że tartak objazdowy to jednak nie jest zajęcie dla nas. Wiąże się to przede wszystkim z:

• pracą pod większą presją

• dodatkowymi inwestycjami, na które nie wszyscy mogą sobie pozwolić

• koniecznością zatrudnienia dodatkowej kadry pracowniczej, która będzie zajmować się działalnością w terenie.

No właśnie, przecież posiadając tradycyjny tartak stacjonarny nie musimy z niego rezygnować.

Jest to wręcz niedopuszczalne, ponieważ w dalszym ciągu ogromna ilość potencjalnych klientów na pewno będzie chciała korzystać z klasycznych usług. Działalność mobilna wiąże się z przewozem ciężkich rzeczy a inwestorzy, którzy mają w planach wykonanie drobnych napraw czy budowę altany na pewno nie zgodzą się na to, aby na ich pięknie wypielęgnowanym ogrodzie znalazły się tak zaawansowane sprzęty oraz urządzenia tartaczne. Jeśli mamy takie możliwości to warto uruchomić tartak objazdowy traktując go przy tym jako dodatkowe źródło dochodu.