Urządzenie w komorze EMC

Jeśli chcecie sprawdzić czy Wasze urządzenia są kompatybilne ze sobą i czy można z nich swobodnie korzystać to sprawdzajcie czy mają odpowiedni certyfikat. Co to za certyfikat i jakie ma znaczenie? Wystarczy, że z tyłu będzie oznaczenie CE, a wtedy wiemy, że była tutaj używa specjalistyczna komora emc, która potrafi wyłapać wszystkie niedogodności. Firma, która wykonuje takie badania i daje takie oznaczenie gwarantuje nam, że nie będzie ono wykonywało zakłóceń na inne urządzenia, które mamy w domu. Jeśli komora emc wykryje coś nie tak to trzeba będzie założyć dodatkowe filtry, które są przecież dostępne na rynku. My, jeśli sami robimy sobie jakiś zestaw grający to możemy na spokojnie znaleźć odpowiedni filtr, który pozwoli nam na uzyskanie o wiele lepszego dźwięku. Fani muzyki dobrze wiedzą jak to jest ważne. Wszystkie urządzenia mają właśnie takie rozwiązania dzięki temu mogą działać jednocześnie i żadne nie będzie innemu zakłócało pracy. To bardzo ważne i trzeba zawsze sprawdzać czy takie urządzenie jest zgodne z normami, jakie nałożyła Unia Europejska. Te normy to nie kolejny wymysł urzędników, ale coś, co naprawdę poprawia nam komfort korzystania z urządzenia.

Kto wykonuje pomiary?

Są do tego specjalne firmy, które się tym zajmują. Takie komory są bardzo drogie, dlatego nie każdy sobie na to pozwoli. Raz bada się urządzenie małe jak ładowarka do telefonu komórkowego, a raz będzie to duża maszyna do szycia.

Tylko pokaźnych rozmiarów komora emc jest wstanie zrobić odpowiednie pomiary bez względu na to, jakie urządzenie do niej trafi. W Polsce we Wrocławiu mamy największą komorę w całym kraju, która na spokojnie jest wstanie zbadać nawet takie urządzenia, które mają kilka metrowe i ważą kilka ton. Dobrze, że przeprowadza się takie badania, bo pole elektromagnetyczne i tak jest bardzo szkodliwe dla naszego organizmu, a zatem zastosowanie najlepszych rozwiązań i filtrów ograniczy je i będziemy czuć się, przez co o wiele lepiej. Szukajmy, zatem odpowiedniego sprzętu do naszego domu.